Кормова схема вирощування поросят є компактною, зручною для користування, науково обгрунтованою, універсальною системою годування свиней від народження і до забою.

Схема передбачає початок немолочної підгодівлі поросят з 4-го дня їх життя спеціальними предстартерними комбікормами, з дози 5 г на добу. У момент привчання і протягом всього підсисного періоду поросята мають вільний доступ до предстартера і споживають його вволю. В той же час, склад і властивості пропонованого комбікорму є таким, що забезпечують нормоване самогодування поросят з середнім збільшенням щодобового споживання в межах контрольованих поденних меж. До кінця 5-го тижня поросята споживають 300 г, а до кінця шостого тижня 700 г предстартеру на добу. Залежно від породи, гібриду поросят і маси тварин при народженні визначається термін відбирання молодняка від маток. При цьому вирішальним чинником являється жива маса, яка до відбирання повинна складати не менше 6.5-7 кг по кожній голові. Згідно пропонованої схеми, цієї маси поросята досягають, як правило, в віці 4-5 тижнів. Оскільки при відбиранні склад годівлі поросят не змінюється, вони як і раніше споживають предстартер – цим досягається максимально можливе зниження кормового стресу. У тварин немає фази звикання до споживання нового корму, менше страждає імунна система від виключення з раціону материнського молока, практично виключені випадки виникнення набряклої хвороби. Такий варіант застосування схеми годування забезпечує середньодобовий приріст маси поросят за підсисний період на рівні 290-300 г.

Примітка:

1-3 день – температура в місці утримання поросят 30-34°С.

5-10 день – привчання поросят до поїдання престартерного корму малими порціям 5-6 разів на добу, наявність свіжої чистої води (можна з підкислювачем).

Механізм дії підкислювачів спрямований в першу чергу на зниження рН вмісту шлунку – завдяки цьому підвищується ферментативна активність і покращується травлення. Застосування підкислювачів повністю вирішує проблеми які пов’язані з діареєю після відлучки, підвищує продуктивність шляхом поліпшення травлення.

15-20 день – температура в місці утримання поросят 25-28°С, вода та корм вволю.

28 по 30 день – період відлучки.

38-42 день – перехід від предстартера до стартера за 5-6 днів:

1-2 день – 70% х 30%,

3-4 день – 50% х 50%,

5-6 день – 30% х 70%.

Температура в місці утримання поросят 22-24°С. Свіжа чиста вода.