Період вирощування телят в перші 6 місяців життя характеризується безперервною подекадною зміною характеру його харчування. Це пов’язано з тим, що теля народжується здатним перетравлювати і засвоювати виключно поживні речовини молока – молочний білок, жир і цукор. Однак годувати його в перші півроку життя потрібно так, щоб тварина якомога швидше і безболісніше перейшла від молочного до рослинного типу харчування. Тільки в цьому випадку можлива істотна економія молока, швидкий і досить ефективний розвиток травних органів та скорочення ступеня використання дорогих кормів.

Складність оптимізації годівлі та швидка зміна складу раціону з урахуванням фізіології розвитку молодняку передбачає розробку не раціонів, а схем годування телят на період від народження до 6 міс. Запропонована схема годування телят 0-6 міс. віку відрізняється простотою, універсальністю і високою ефективністю використання при організації годівлі телят. Вона повністю враховує фізіологічні можливості телят з перебудови травлення та інтенсифікації росту в ранньому віці. Процес оптимізації годівлі згідно зі схемою враховує, що вирощування тварин в перші 7 тижнів забезпечує середньодобовий приріст на рівні 500-800г.

Це дозволяє:

скоротити рівень молочного харчування до мінімуму (115 кг молока на голову);
успішно перейти із годовування молоком на споживання телятами замінника цільного молока (ЗЦМ) відповідного складу;
привчити телят до максимального поїдання комбікорму стартера.

При такому рівні приросту в перші 2-місяці життя у телят добре ростуть і розвиваються внутрішні органи, виключається їх інтоксикація і переповнення продуктами обміну. Завдяки збалансованому молочно-рослинному годуванню формується міцний кістяк і потужний імунний захист організму. У результаті до кінця 2-го місяця вирощування теля стає готовим до максимально інтенсивному росту.

Схема годування на 2-4 міс життя передбачає максимальну можливість телят використовувати всі переваги добре розвиненого сичугу над системою рубцового травлення, що тільки розвивається. В результаті особливої якості передстартового комбікорму, він максимально перетравлюється в організмі і забезпечує збільшення середньодобових приростів молодняку до рівня 1000 г на добу.

За 5-6 міс. вирощування завершується формування активності рубцевих процесів, здійснюється максимальне насичення раціону грубими і соковитими кормами при незмінному складі комбікорму. У результаті середньодобовий приріст стабілізується на рівні 800-900 г, а вартість годівлі на 1 кг приросту зменшується до мінімуму.

Таким чином, за 6 міс. вирощування телят за цією схемою досягається:

мінімальні витрати молочних кормів (115 кг молока та 230 кг ЗЦМ) забезпечують максимум росту і оптимальний перехід від молочного до рослинного типу харчування;
середньодобовий приріст молодняку за період на рівні 850 г;
загальний приріст маси тіла як мінімум на 155 кг на голову і досягнення живої маси однієї голови 185 кг до кінця періоду;
виключення масових розладів травлення та імунної системи;
мінімальний відхід молодняку;
отримання великих груп молодняку з ідеальними параметрами екстер’єру та готовності до наступного етапу інтенсивного вирощування;
мінімальна витрата коштів на ефективне годування.

При досягненні поїдання телям 1.2-1.5кг стартового комбікорму можна відмовитися від використання ЗЦМ.

При отриманні телят в кінці періоду (в 6 міс) з живою масою більше 200кг і хорошою кормовою базою надалі можна ростити ремонтних телиць тільки на грубих і соковитих кормах при використанні преміксів без концентратів і отримувати приріст живої маси в межах 750 г на добу. Це дає можливість знизити собівартість вирощування ремонтного молодняку в період з 6міс до 16 міс. як мінімум на 20-25%.

Пропонуємо Вашій увазі кормову програму для телят від 0 до 6-місячного віку.

Використання нашої продукції дає можливість:

отримати за період вирощування телят до 6-місячного віку середньодобові прирости 800-900 грам;
досягти живої ваги молодняку в кінці періоду понад 180 кг (маса при народженні 30 кг + маса наприкінці періоду);
скоротити витрати на вирощування молодняку і як наслідок збільшити рентабельність виробництва.

Спеціаліст з тваринництва, пам’ятай — якщо ти хочеш мати високопродуктивну корову, теля повинно мати живу масу в 6-місячному віці не менше 180 кг!