Кормова схема вирощування поросят являє собою компактну, зручну для використання, науково обґрунтовану, універсальну систему відгодівлі свиней від народження до забою.

Схема передбачає початок немолочної підкормки поросят з 4-го дня життя спеціальними предстартерними комбікормами (дозування – 20 грам на добу). В момент привчання і весь підсосний період поросята мають вільний доступ до предстартеру і споживають його досхочу. Склад і властивості запропонованого комбікорму є такими, що забезпечують нормоване самокормлення поросят із середнім збільшенням добового споживання в межах щодобово контрольованих лімітів. До закінчення четвертого тижня поросята споживають 300 грам а до кінця сьомого – 700 грам предстартеру на добу. В залежності від породи, гібриду поросят і маси тварин при народженні визначається строк відлучення молодняка від маток. При цьому вирішальним фактором є жива маса, яка на момент відлучення має складати не менше 6,5-7 кг для кожної голови. Відповідно до запропонованої схеми, цієї маси поросята досягають, як правило, в віці 4-5 тижнів. Оскільки при відлученні склад корму поросят не змінюється, вони, як і раніше, споживають предстартер – цим досягається максимально можливе зниження впливу кормового стресу. У тварин відсутня фаза звикання до нового корму, імунна система менше страждає від виключення материнського молока з раціону, практично виключені випадки набрякової хвороби. Такий варіант застосування схеми кормління забезпечує середньодобовий приріст поросят за підсосний період на рівні 290-300 грам.

Починаючи з 7-8 тижня життя (вирішальним фактором виступає жива маса від 14-15 кг) рекомендується поступово додавати до предстартеру комбікорм для вирощування поросят із включенням БВД. Частка предстартеру поступово зменшується, а комбікорму – зростає. На кінець 7-8 тижня відбувається остаточний перехід на споживання комбікорму.

На початку періоду дорощування рівень БВД в комбікормах гроверах для поросят доводиться до рівня 25% і рівень його споживання становить 300-375 грам на добу в розрахунку на одну голову.

В останню фазу відкорму рівень БВД знижується (до 10% по масі) і норма витрат в розрахунку на одну голову становить 310-350 грам. В результаті, за період відкорму поросят до забійної маси витрачається 41,4-44,4 кг БВД в розрахунку на одну голову.

В якості основної складової раціону може використовуватись стандартна зернова суміш і рослинні білкові добавки.

Такий підхід до організації кормління суттєво спрощує технологію відгодівлі, зводить принцип формування повноцінного комбікорму виключно до визначення співвідношення зернової частки і БВД. При цьому, якість зготовленої кормової суміші на пристосованому, спрощеному комбікормовому устаткуванні не викликає сумніву.

Споживач закуповує збалансовані БВД для відповідного періоду вирощування свиней і використовує його протягом всього періоду технологічного процесу відкорму.

Прогнози економічної ефективності такого підходу до кормління свиней максимально сприятливі.

Тривалість вирощування поросят складає 25-26 тижнів (6 місяців), кінцева жива маса тварин перед забоєм (здачею на м’ясокомбінат) – 110-115 кг, затрати комбікорму на період вирощування – 300-340 кг на голову.

Таким чином, перевагами даної системи відгодівлі поросят є:

зведення до мінімуму кормового стресу у свиней, пов’язаного з відлученням поросят, зміною фаз вирощування, переходом з одного рецепту комбікорму до іншого;
мінімізація витрат корму в розрахунку на 1 кг приросту живої маси поросят;
скорочення періоду відкорму від народження до забою (здачі на м’ясокомбінат) до 6 місяців.

Додатково просимо ознайомитись з рекомендаціями в нижченаведеній таблиці.